T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId) |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Isparta’da Gençlik ve Spor yatırımları tüm hızıyla devam ediyor. Vali Aydın Baruş, bu kapsamda Anadolu mahallesinde yapımı devam eden Çok Amaçlı Spor Salonu, güçlendirme çalışmaları tamamlanan Gençlik ve Spor Müdürlüğü ana hizmet binası ve Eğirdir’de yapımı devam eden yurt binasında incelemelerde bulundu.
İlk olarak depreme karşı güçlendirme çalışmaları tamamlanan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binasında incelemelerde bulunan Vali Baruş ardından Atatürk Stadyumu’na geçti. Vali Baruş burada stat zemininde incelemelerde bulunarak yaz spor okulu antrenmanlarını izledi ve genç sporcularla bir süre masa tenisi oynadı. Vali Baruş yaptığı açıklamada “Gençlerimizin spor yapmasına çok önem veriyoruz. Özellikle yaz mevsiminde vakitleri de müsait olduğu zaman gençlerimizi Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün tesislerine davet ediyoruz. Yaz okullarımızda gayet iyi gidiyor katılım da umduğumuz düzeyde. İnşallah gençlerimiz hem fiziken hem ruhen iyi bir vakit geçirirler” şeklinde konuştu.
Vali Baruş daha sonra Anadolu Mahallesinde yapımı devam eden Çok Amaçlı Spor Salonu inşaatında incelemelerde bulundu. Çeşitli büyüklüklerde toplam 7 adet spor salonuna sahip merkez zeminle birlikte toplam 4 kattan oluşuyor. Vali Baruş burada yaptığı açıklamada “Isparta için Isparta gençleri çocukları için çok amaçlı spor salonu çok önemli bir spor kompleksi olacak. Sporcularımızın kullanımına sunulmak üzere içerisinde 5 tane büyük antrenman salonu, 2 tane cep salonu olacak. Burada belki yüzlerce binlerce genç eğitim alacak” diye konuştu.
Merkezin yanında bulunan ve zemin yenileme işlemleri tamamlanan Milli Egemenlik Stadyumu’nda da incelemelerde bulunan Vali Baruş “Buradaki yenileme çalışmaları yeni tamamlandı. Bundan sonra gençlerimize özellikle amatör spor kulüplerimize yapacakları müsabakalarda hizmet verecek. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu çalışmalarla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığımızın da destekleriyle sahadaki çalışmaları bitirmiş olduk. Bu futbol sahası aynı zamanda uluslararası standartlara sahip sertifikalı bir futbol sahası dolayısıyla burada çok rahat futbol müsabakaları yapılabilir” dedi.
Son olarak Eğirdir ilçesine geçen Vali Baruş yapım çalışmaları hızla devam eden 300 kişi kapasiteli yurt binasında incelemelerde bulundu.
Vali Baruş burada yaptığı açıklamada ise “Yurt binamız Eğridir için çok önemli bir kazanım olacak. Çünkü Eğirdir’de öğrenim gören yükseköğretim öğrencilerimizin yurt sorunu vardı. Özellikle kız öğrencilerden çok talep olduğu için kız öğrenci yurdu bizim açımızdan büyük önem taşıyor ve bu inşaatın yıl sonunda tamamlanması planlanıyor. İçinin donanımın da yapılması ile 2025- 2026 akademik yılına inşallah hazır olacak yurdumuz. İlçemize bu çalışmaların hayırlı olmasını diliyoruz. Emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.